Nie możesz karmić piersią? Mleka modyfikowane są bezpieczne

Mleko mamy jest najlepsze dla noworodka, ale zdarza się, że takie karmienie jest niemożliwe z przeróżnych powodów, nie zawsze zależnych od rodzica. Wówczas istotne jest, żeby wybrać najlepszą, możliwą opcję dla dziecka, która zapewni mu wszystkie, niezbędne składniki odżywcze. Polecanym przez ekspertów żywienia dzieci jest między innymi mleko Nan Optipro 1. Może być ono stosowane u niemowląt już od pierwszego dnia życia. 

Skład mleka zastępczego jest bardzo ważny. Powinien zawierać wszystkie niezbędne składniki, które niemowlę otrzymywałoby w sposób naturalny od matki. Zwłaszcza pierwsze miesiące życia są niezwykle ważne dla rozwoju organizmu, dlatego na przykład obecność w mleku kwasu DHA jest niezwykle istotna.

DHA

Wielu producentów mleka podkreśla, że ich produkt zawiera DHA. Co to jest i dlaczego jest tak ważne?

DHA to wielonienasycony kwas tłuszczowy należący do grupy kwasów omega 3. Jest niezwykle istotny w pierwszych miesiącach życia dziecka ze względu na jego wpływ na rozwój komórek nerwowych i wzroku. Oczy dziecka nie są w pełni wykształcone w momencie narodzin i dlatego tak istotne jest wsparcie ich, zwłaszcza w początkowej fazie życia. Niedobór kwasów omega 3 w diecie noworodka może skutkować problemami z widzeniem oraz nieprawidłową pracą mózgu, a nawet całego układu nerwowego.

Mleko zastępcze i dokarmianie

Nan optipro 1 mleko ma tak opracowany skład, że z powodzeniem może zastępować mleko matki i być jedynym pokarmem niemowląt od momentu narodzin. Może stanowić również uzupełnienie diety dziecka, kiedy z różnych względów nie otrzymuje w sposób naturalny wystarczającej ilości pokarmu. 

Należy pamiętać, aby przed podaniem mleka zastępczego skonsultować się z lekarzem. Dotyczy to przypadków, kiedy niemowlę rozpoczyna przyjmowanie mleka modyfikowanego oraz wtedy, kiedy zmienia go na inny rodzaj, na przykład z powodu ukończenia 6 miesiąca życia.

Mleka zastępcze dobrych, sprawdzonych producentów to bezpieczna opcja na karmienie dziecka, nawet od dnia urodzin.

About the Author

You may also like these