drukuj

Ręcznie robione kartki świąteczne, czyli moje hobby

Ręcznie robiona kartka świąteczna

Fot. dziuńka

Co jakiś czas mam ochotę na coś innego. Przez wiele lat będąc samoukiem bawiłam się krawiectwem. Szyłam dla swoich dzieci, siebie, sąsiadek, ale po paru latach zaczęło mnie to już trochę nudzić i bardzo dobrze.

Urodziła się moja pierwsza wnuczka i wtedy na takie zajęcie nie było już czasu. Nie oznaczało to, że w wolnych chwilach nie będę miała jakiegoś zajęcia, które sprawi mi frajdę. Tym razem były to robótki na drutach.

Robiłam bardzo dużo fajnych sweterków i najbardziej lubiłam trudne wzory. To też minęło, ale ja już myślałam o czym innym. Tym razem był to haft krzyżykowy i kartki okolicznościowe.

Pierwsze kartki w połączeniu z haftem są tylko u moich bliskich i znajomych, a ja nie mam nawet zdjęć. Obrazów mniejszych i większych zrobiłam przeszło 70, a w domu mam tylko 11. Kartki ale już bez elementów wyszywanych robię nadal.

Tym razem chcę Wam pokazać trochę kartek z okazji Bożego Narodzenia, bo to święto mamy już za sobą. Przed Wielkanocą będą kartki z okazji tego święta, a później trochę moich obrazków.

Zdjęcia

  • Ręcznie robiona kartka świąteczna
  • Ręcznie robiona kartka świąteczna
  • Ręcznie robiona kartka świąteczna
  • Ręcznie robiona kartka świąteczna
  • Ręcznie robiona kartka świąteczna
  • Ręcznie robiona kartka świąteczna
  • Ręcznie robiona kartka świąteczna
  • Ręcznie robiona kartka świąteczna
  • Ręcznie robiona kartka świąteczna
  • Ręcznie robiona kartka świąteczna
  • Ręcznie robiona kartka świąteczna
  • Ręcznie robiona kartka świąteczna
  • Ręcznie robiona kartka świąteczna
  • Ręcznie robiona kartka świąteczna
  • Ręcznie robiona kartka świąteczna
  • Ręcznie robiona kartka świąteczna
  • Ręcznie robiona kartka świąteczna
dziuńka
Autor:dziuńka

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Stary wiarus
Stary wiarus pon., 2011-02-28 08:33

kurdebela no ci ten twoj

kurdebela no ci ten twoj Slazak ma z ciebie pocieche . wiedział ze jak z Łomzy to musisz byc zdolna kobitka .Moja Zocha tesz zdolna do wszystkiego

krystynab11
krystynab11 pon., 2011-02-28 09:19

Przepiękne haftowane kartki

Przepiękne haftowane kartki świąteczne i nie tylko , otrzymuję od Dziuni od wielu lat .Są to cudeńka , które oprawiam i ustawiam na półkach .
Piszę " od wielu lat " , bo koleje życia rozdzieliły nas na lat ....dzieści . Znalazłyśmy się ponownie dzięki pewnemu portalowi i okazało się , że to co kiedyś nas łączyło istnieje nadal i to w niezmienionej formie ..Obie dawne uczennice z I LO łączą nie tylko wspomnienia , łączy nas przyjażń . Dzień bez telefonu to dzień stracony :)
Rodowitą Poznaniankę z rodowitą Łomżynianką { teraz Ślązaczką } łączy podobne spojrzenie na świat , podobne poczucie humoru ...dzieli tylko odległość .W czasie kilkukrotnych spotkań w Łomży nie widziałyśmy swoich zmienionych przez czas twarzy - to byłyśmy i jesteśmy MY.
Takich przyjażni życzę wszystkim MMowiczom !

KrystynaB
też powojenna
też powojenna pon., 2011-02-28 10:21

Nie miałabym tyle

Nie miałabym tyle cierpliwości , owszem krzyżykowałam trochę , ale większe obrazki.
Kartki przepiękne ! Wiarus ma rację , że bardzo zdolna z pani kobieta !
Mnie zaciekawiła inna rzecz - łomżynianka { ślązaczka }, poznanianka i tyle wspólnego : szkoła, przyjażn ? I to tak długotrwała .Tylko pozazdrościć .

Irena
krystynab11
krystynab11 pon., 2011-02-28 10:37

Życie potrafi zakręcać takie

Życie potrafi zakręcać takie meandry i pisać takie scenariusze , że nawet największym mędrcom się nie śni !
W obozie pracy pod Hanowerem Poznaniak zakochał się w ślicznej Wiżniance , ślub i po powrocie do rodzinnej Wielkopolski zjawiłam się po kilku latach.j na świecie.
Następne kółko i powrót do rodzinnych stron mamy .Kółek było jeszcze bardzo dużo .-tych tragicznych i tych o jaśniejszych barwach
Ogólniak i spotkanie z Dziunią Jedno z kółek o najpiękniejszej barwie !
Dziunia zawsze miała zawsze w dłoniach dar tworzenia pięknych rzeczy , a przede wszystkim dar ogromnej życzliwości dla innych.

KrystynaB
ierzy.jerzy1313
ierzy.jerzy1313 pon., 2011-02-28 10:49

Kartki przepiękne ! Robione

Kartki przepiękne ! Robione tylko dla przyjaciół i znajomych , czy też na sprzedaż ?
Ania i ja dodatkowo jesteśmy zachwyceni słowami o przyjażni .To rzadkość , aby to uczucie było tak odbierane.
Obu Paniom życzymy jak najwięcej kolorowych " kółek " i nadal optymistycznego patrzenia na życie.
Sobie życzymy tego samego.
Pozdrawiamy z Danii wszystkich przyjaciół , tych dawnych i tych nowych z MM!

Ania i Jurek z dziećmi.
dziuńka
dziuńka pon., 2011-02-28 14:12

Robiłam i robię czasami na

@ierzy.jerzy1313:

Robiłam i robię czasami na zamówienie,Przed świętami zaczynam się bawić w wycinanki półtora miesiąca prędzej.Na tym się jednak nie zarabia,czasami zwraca mi koszt poniesiony na materiały potrzebne do zrobienia kartek.

Dziuńka
margolcia1
margolcia1 pon., 2011-02-28 10:58

piękne

Małe dzieła, gratuluję zacięcia, ja niestety nie mam duszy artysty i wolę gotowce.

Pozdrawiam

Pozdrawiam margolcia1
Marek Kołtok
Marek Kołtok pon., 2011-02-28 12:13

Kartki są wspaniałe.

Kartki są wspaniałe. Zaskakuje ilość detali które przecież trzeba samemu wykonać. Otrzymać życzenia na takiej kartce, to z pewnością ogromna przyjemność.

AnnaMaria
AnnaMaria pon., 2011-02-28 13:44

Artystyczne cuda .Jestem pod

Artystyczne cuda .Jestem pod wrażeniem !

AnnaM
cztery płatki śniegu
cztery płatki śniegu pon., 2011-02-28 17:57

już pewnie owieczki się

już pewnie owieczki się strzygą na wielkanocne kartki he he, fajne i z pomysłem!

Logos
Logos pon., 2011-02-28 20:34

Kartki są piękne!!!

Ja też robię świąteczne kartki. Zawsze wysyłam na święta coś własnoręcznie zrobionego. To wielka przyjemność robić kartkę z myślą o konkretnej osobie, zwłaszcza dla Kogoś, kto jest szczególnie bliski. Kartki ze sklepu nie mają duszy - a już te z wypisanymi życzeniami to dla mnie kpina. Jak taką dostanę, to czuję jakby ktoś mówił: masz te życzenia i odczep się. Inaczej, gdy przychodzi własnoręcznie zrobiona kartka do tego z przemyślanymi życzeniami, to wiem, że ten Ktoś naprawdę o mnie myślał, wysyłając ją.
Pozdrawiam.

"Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu. " Gabriel García Márquez
Szczupak
Szczupak pon., 2011-02-28 21:20

Świetna robota! Ja kiedyś

Świetna robota! Ja kiedyś zamiast zwykłych kopert, wysyłałem listy w samodzielnie robionych koprach np z papieru do pakowania w kwiaty. Panie na poczcie dziwnie patrzyły ale takie kolorowe listy zawsze komuś się podobały

Jestem fanem Krystyny
kibic
kibic wt., 2011-03-01 15:40

no no, ładne kartki, a taką z

no no, ładne kartki, a taką z logo ŁKS-u to można u Pani zamówić?

redakcja
redakcja śr., 2011-03-02 12:09

Oferta

Na adres redakcji przyszedł mail z pytaniem o zakup takich kartek świątecznych. Autorko, na poczcie masz więcej informacji.