drukuj

Przepowiednie 2014 dla Polski

Przepowiednie MM-owiczki z Łomży na 2014r

Złowieszcza mgła?

Fot. Krystyna B

Różni wróżbici i jasnowidze prześcigają się w przepowiedniach na obecny już rok 2014.

A co mi szkodzi zabawić się w proroka?. Od razu przymrużcie oko i powiedzcie: Nasz los w naszych rękach. A ja zripostuję z mety: Tak dobrze nie ma! Los wielu z nas często leży w brudnych łapach, wybranych przez nas samych "ojców" narodu.

Według wszystkich znaków na niebie i ziemi śmiem twierdzić, że to będzie kolejny trudny rok, szczególnie dla Łomży. Tylko nieustający optymizm może nas uratować przed kaftanami bezpieczeństwa i salami bez klamek. Ostatni dzień 2013 roku w naszym mieście wieścił, że mgła przesłoni oczy rządzących na długo, a my w niej będziemy jak zabłąkane dzieci. Idąc w gęstej mgle nie widziałam jakoś światełka w tunelu. Przez skórę czułam, jak mijają mnie kolejni emigrujący młodzi ludzie i słyszałam odgłosy zbuntowanych.

Mgła dziwnie wyostrzyła mój nadal reperowany wzrok i zobaczyłam przesuwające się obrazy skaczących sobie do gardeł polityków ze wszystkich opcji politycznych. Wzajemne oskarżenia jakoś mało dotyczyły Dobra Polski. W uszach zabrzmiał mi zwrot: Terror urzędniczy. To już jednak jest od dłuższego czasu i nie wiem dlaczego mgła tak mocno to podkreśliła? Pożyjemy-zobaczymy.

W sklepach w ostatni dzień roku pełno ludzi i po rachunkach płaconych w kasach kryzys nie wygląda groźnie. Przy każdym stoisku z materiałami wybuchowymi, typu race i fajerwerki, kłębił się tłumek. Nikt z kupujących nie wyglądał jednak na terrorystę. Nie jest źle - pomyślałam. A tu błysk i od razu obrazek pustych kont z dużymi debetami i coraz dłuższe kolejki w MOPS-ie. Niedobrze, niedobrze…

Chciałam odgonić od siebie te ponure wizje, ale wszczepiły się w moją wyobraźnię jak kleszcze. Kupiłam, co miałam kupić, i na ile mnie jeszcze stać, i wyszłam. Mgła zaczęła opadać i od razu optymistyczniej spojrzałam na świat. Polacy to twardy naród i już nie takie zawirowania dziejowe przeżył. Damy radę! Od wczesnych godzin popołudniowych łomżyniacy zaczęli odpalać zakupione materiały wybuchowe. Psy wyły jak opętane, a moje koty schowały się do kanapy i płakały ze strachu jak dzieci. W niebo szybowały często ostatnie grosze zaoszczędzone w 2013 rok  Wszak żyje się tylko raz!

Każdy przecież wie, że jasnowidze często się mylą i może nie będzie aż tak źle? Co ma wisieć, nie utonie, a jakby co, to przecież granice są otwarte i jakieś Eldorado gdzieś tam istnieje?. Być może moje wizje, to też tylko skutek okulistycznych zabiegów i "nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło"?  I pamiętajcie, że babka zawsze na dwoje wróżyła! :)

Szczęśliwych dni 2014 roku wszystkim życzę!

Zdjęcia

  • Przepowiednie MM-owiczki z Łomży na 2014r
  • Przepowiednie MM-owiczki z Łomży na 2014r
  • Przepowiednie MM-owiczki z Łomży na 2014r
  • Przepowiednie MM-owiczki z Łomży na 2014r
  • Przepowiednie MM-owiczki z Łomży na 2014r
  • Przepowiednie MM-owiczki z Łomży na 2014r
  • Przepowiednie MM-owiczki z Łomży na 2014r
  • Przepowiednie MM-owiczki z Łomży na 2014r
  • Przepowiednie MM-owiczki z Łomży na 2014r
  • Przepowiednie MM-owiczki z Łomży na 2014r
Jedyne motto życiowe : Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić "
krystynab11
Autor:krystynab11

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
też powojenna
też powojenna śr., 2014-01-01 18:38

Trochę przestraszyłam się

Trochę przestraszyłam się tego tytułu, a ta znowu nazawijała, nakręciła i wyszło na to, że na dwoje babka wróżyła:)  Dobry to ten rok chyba nie będzie, bo od stycznia w Łomży kolejne duże podwyżki, w szpitalu coraz dłuższe kolejki a te dziadowskie ochłapy do rent, emerytur i pensji to tylko śmiech na sali.  Terror urzędniczy na pewno wzrośnie, bo czytałam, że armia pierdzistołków powiększyła się o kolejne kilkanaście tysięcy, a wykazać czymś się muszą  (: .Wróżyć z mgły to tak jak wróżyć z fusów, wszystko zależy od wróżącego, to mogłaś chociaż coś weselszego zobaczyć. Ten twój filmik to znowu mi popsuł nerwy. Fajnie to wygląda, tylko w całości to bardzo durnowaty zwyczaj.

Irena
irekkos
irekkos śr., 2014-01-01 19:37

Piąteczka! :) Wszystko się

Piąteczka! :) Wszystko się może zdarzyć i nawet kowal nie wykuje swojego losu he he. Mnie najbardziej spodobały się przepowiednie niejakiego Asimova, który  przepowiedział, że w 2014 roku będą istnieć księżycowe kolonie, ruchome chodniki, transportujące towary "tuby spedycyjne" oraz "latające samochody", dzięki którym nie trzeba się będzie martwić o stan dróg i, że ludzie będą cierpieć na nudę - chorobę rozprzestrzeniającą się i potęgującą z każdym rokiem. Kur czaczek, to znowu firmy farmaceutyczne będą kosić niezłą forsę he he

Irek.K
AnnaMaria
AnnaMaria śr., 2014-01-01 20:11

Skojarzyć poranną mgłę z

Skojarzyć poranną mgłę z przepowiednią na cały rok to wyobraźnia na turbo odlocie:)  Ja pomimo złowróżbnych przepowiedniom wierzę, że nie będzie aż tak źle, żeby nie było gorzej. Jestem pewna, że ludzie w końcu pokażą żółtą kartkę wszystkim "etatowym" od lat psujaczom naszego kraju i, że zaczną krajem rządzić ludzie kompetentni i uczciwi. Przecież nawet w bajkach dobro zawsze zwycięża, a bajki to nasz chleb powszedni. Karmią nas nimi bez przerwy.
Filmik udowodnił mi, że miałam rację w swoim ostatnim tekście- efekty wizualne ładne, tylko skutki finansowe będą opłakane. Do obecnej chwili za oknami co rusz trwają wybuchy. Już żal mi ciszy lasu i widoku płonących pochodni.

AnnaM
zofiagorbacz
zofiagorbacz śr., 2014-01-01 20:19

Krysiu - Twój filmik pokazuje

Krysiu - Twój filmik pokazuje huczne - głośne powitanie  Nowego Roku !!!Wygląda nieżle !! Ale dziś rano -- o zgrozo !!!----ulice  ,  trawniki  , chodniki -- pełne ŚMIECI !! SZok !!!  Nie tak powinien być witany  nowy roczek - jeszcze grzeczny, niewinny - jak czyste dziecko !! A tu -- BBBRRRR!!!! Nie będę już komentować , bo tylko brzydkie słowa  cisną mi się do głowy - a raczej do ust !!  Zamykam je -  tylko Wam wszystkim życzę -- czystego -- w czynach i intencjach - Nowego Roku !!  Tylko dobrych dni , życzliwych ludzi wokół  i wszelkiej pomyślności !!! ZDRÓWEK    --------B.B.B.B.  dobrych !!!  HEJKA!!!!

magisterUW
magisterUW śr., 2014-01-01 20:46

 Być może aż tak zamglone

 Być może aż tak zamglone perspektywy nam nie grożą i rok 2014 będzie pomyślny dla naszego miasta i kraju. Szczególnie, że liczba 2014 daje w sumie 7 (2+0+1+4=7). Zgodnie z Biblią, Torą i Koranem cyfra 7 to doskonałość. Ukłon za ujęcie tematu z takim przymrużeniem oka. Nasi synkowie również próbowali zrobić zdjęcia  fajerwerkom, ale niestety nie udało się. Jedynie młodszy złapał takie coś.
                            
Słuszne spostrzeżenie pani Zofii, dopiero po ilości śmieci na ulicach trawnikach i chodnikach widać, że nie potrafimy bawić się bez śmiecenia wokół siebie.

Magister
dziuńka
dziuńka śr., 2014-01-01 21:36

Mnie się udało zrobić tylko

@magisterUW:

Mnie się udało zrobić tylko takie zdjęcie.:))

                    

Dziuńka
dziuńka
dziuńka śr., 2014-01-01 21:18

Twoje przepowiednie omotane

Twoje przepowiednie omotane mgłą. :) To co się może  zdarzyć niechciane , niech przyjdzie jak
najpóźniej, a dobre jak najwcześniej, jak najwięcej i jak najdłużej będzie przy nas. Nie liczmy na
cud, ale pomarzyć dobra rzecz.

Dziuńka
Manro
Manro czw., 2014-01-02 08:34

Krysiu, Ty byś się przydała

Krysiu, Ty byś się przydała na wieszczkę w jakimś serialu w stylu Robin Hooda :) To tam wśród mgieł wynurzał się rogacz na dwóch nogach i gadał o wielkości Sasów i o tym, że mogą znów być wolni...Ale to tylko marzenia - najpierw dostali w tyłek od Rzymian, później od Wikingów i dopiero to, co powstało po wymieszaniu ras i nacji, wybiło się :)
Ale do rzeczy: każda mgła otumania, powoduje zwidy. Tak, tak.. Kiedyś, na żaglowcach, bito w dzwony okrętowe, aby inne statki wiedziały, że inni też żeglują. Marynarze na "oku" wpatrywali się w mrugającą i omamiającą ścianę mgielnej waty - i kiedyś któryś wypatrzył "Latającego Holendra".
Dziś zasłonę mgielną ustawiają nam politycy wszystkiego szczebla; każdemu jest żal odrywać się od stołka :)
A dla nas? Co będzie, z tym musimy żyć! Oby tylko w miarę zdrowi i wśród ludzi, a nie wśród istot człekopodobnych.

Manro

KajtekN
KajtekN czw., 2014-01-02 08:46

A ja to się boję takich

A ja to się boję takich przepowiedni, bo jeszcze się mogą spełnic. Kumpela na domówkę przyniosła stare karty swojej prababci, takie dziwne z rysunkami i mnie wyszło, ze będę bardzo ważną osobą na jakiejś wyspie i będę mieszkał w pałacu:)  Kumpla zatkało jak z kart wylazło, że będzie miał pięcioraczki i dwie żony. Śmiechu było po pachy, bo jeszcze Julce wyszło. że zmieni płec i zostanie generałem:)))
Takie wróżby to ja lubię, ale wiem, że w życiu to się raczej spełnią te zamglone:(

też powojenna
też powojenna czw., 2014-01-02 09:00

No i wykrakała., czas

No i wykrakała., czas rozejrzeć się za kaftanem bezpieczeństwa, bo na optymizm to ja nie mam co liczyć.
http://finanse.wp.pl/gid,16281354,kat,1033803,title,Szykuj-pieniadze-Now...
A to dopiero drugi dzień 2014 roku ((:

Irena
KajtekN
KajtekN czw., 2014-01-02 09:05

Pani Ireno, ale prąd

@też powojenna:

Pani Ireno, ale prąd stanieje, a  ceny wódki i papierosów mnie nie obchodzą. Tylko ja myślę, że te dwie podwyżki to tylko nakręcą zyski przemytników ze wschodu i państwo więcej straci na tych podwyżkach niż zyska.

obserwatorMM
obserwatorMM czw., 2014-01-02 14:58

Witam w nowym 2014-tym roku! 

Witam w nowym 2014-tym roku!  Wszystkie przepowiednie są bardzo mgliste i trzeba liczyć tylko na to, że te najbardziej ponure nie sprawdzą się. Wolta w końcówce artykułu fantastic!

Klaudiusz.
Botanik81
Botanik81 czw., 2014-01-02 18:03

Z tej przewrotnej wróżby

Z tej przewrotnej wróżby jedno spełni się na pewno: " przesuwające się obrazy skaczących sobie do gardeł polityków ze wszystkich opcji politycznych"
Głowy do góry, z resztą Polacy jakoś sobie poradzą, albo prawie  wszyscy pouciekają do Eldorado.

Marcin, Anka i Junior
też powojenna
też powojenna czw., 2014-01-02 18:41

Taak, tak a najszybciej do

@Botanik81:

Taak, tak a najszybciej do swojego Eldorado zwieją ojcowie narodu, jak zobaczą, że już nie ma kim "rządzić" i że z pustego to i Salomon im nie naleje(:

Irena