drukuj

Apage, Satanas!

Apage, Satanas!

w sieci szatana?

Fot. Dziuńka

Człowiek w pewnym wieku staje się odporny na szatańskie podszepty.

Za pierona nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek zawarła pakt z szatanem Trochę grzechów mi się przez te lata uzbierało, ale już je zdążyłam odpokutować. Od kilku dni dostaję SMS-y o treści:" Błagam, pozwól mi zdjąć klątwę, która na tobie ciąży!" i dalej jakieś dyrdymały o opętaniu. Myślałam początkowo, że to jakiś psikus dowcipnej koleżanki, ale numer telefonu był mi nieznany.

Po trzecim dniu rozdzwoniły się moje psiapsiółki i różni znajomi, na których także "ciąży klątwa". Wnerwiłam się, bo zamiast szukać opętanych szatanem w Warszawie, to zajzajery jedne wyszukują opętania u biednej emerytki! Zadzwoniłam do Krysi, a ta zamiast udzielić mi wsparcia zaczęła piać ze śmiechu w słuchawkę. Na dodatek powiedziała, że miała także takie propozycje i żebym odczytała SMS-a do końca i nie ulegała podszeptom szatana, to znaczy-nie oddzwaniała, bo zabulę jak za zboże! Obejrzałam siebie dokładnie i żadnej ciążącej klątwy nie zauważyłam, dopatrzyłam się tylko kolejnych dwóch ciążących kilogramów.

Przyjaciółka pocieszyła mnie, że według egzorcystów najbardziej podatni na działanie szatana są młodzi ludzie na haju, uzależnieni od okultystycznych praktyk i ci którzy korzystają z horoskopów. Nie wiem czy mówiła prawdę, bo cały czas się chichotała. Poszperałam w Internecie i dowiaduję się- "Nadchodzą chwile grozy. Szatan rośnie w siłę i atakuje coraz mocniej. Egzorcyści są przerażeni. W ciągu kilku zaledwie lat w Warszawie i okolicach podwoiła się liczba opętanych przez złe moce. Podobnie jest w innych miastach".

Patrząc na to, co się ostatnio dzieje, to setka polskich egzorcystów będzie miała roboty, że heja!!! Mnie mogą sobie odpuścić, mogę im za to podać kilka adresów w Warszawie i u nas na Śląsku. Tak sobie jeszcze kombinuję, że jeżeli to wszystko zło jakie istnieje teraz w kraju to robota szatana, to może my niepotrzebnie czepiamy się naszych "wybrańców narodu?"

Zdjęcia

  • Apage, Satanas!
dziuńka
Autor:dziuńka

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Manro
Manro czw., 2013-11-14 20:31

Ale dołożyłaś! Już myślałem,

Ale dołożyłaś! Już myślałem, że spuentujesz w innym kierunku. Ale nie martw się - egzorcyści wybiorą tych "bohaterów" z 11-go listopada (oczywiście po odbębnieniu kary). I zobacz - szatan opętał nawet "prawdziwków". No, no...

Manto

krystynab11
krystynab11 czw., 2013-11-14 21:11

Ależ sypnęło tekstami !.

Ależ sypnęło tekstami !. Jakaś klątwa czy co?:) Dobrze, że zbliża się weekend, to jakoś bez  pomocy egzorcysty opanujemy ten wysyp.
Po coraz dziwniejszych SMS-ach zaczęłam podejrzewać, że nastąpił solidny wyciek numerów komórkowych. Dostęp do nich mają całe watahy hochsztaplerów i cwaniaków.

KrystynaB
krystynab11
krystynab11 czw., 2013-11-14 21:58

Dziuńka, jeżeli jeszcze raz

Dziuńka, jeżeli jeszcze raz otrzymasz taki SMS, to poproś o zdjęcie klątwy z opcji "edytuj" w komentarzach. Zauważyłam, że jak piszę coś pod wpływem emocji robię okropne literówki, których nie mam szansy poprawić.

KrystynaB
też powojenna
też powojenna pt., 2013-11-15 11:38

Zawsze znajdzie się jakiś

Zawsze znajdzie się jakiś cwaniaczek, który szuka głupszych od siebie. Moja siostra dostala SMSa- Dopomóż swojemu szczęściu, wyślij SMSa na numer  xxx i wygrasz 200 tys.zł!  No i wysłała, a potem zamiast 200 tys dostała taki rachunek za telefon, że ryczała jak bóbr, tylko nie z radości.

Irena
AnnaMaria
AnnaMaria pt., 2013-11-15 12:46

Także byłam jedną z tych,

Także byłam jedną z tych, którzy dostali szansę na zrzucenie ze mnie klątwy:) Nie wiem, jak podchodzi do egzorcyzmów kościół, ale mnie to pachnie zacofaniem z czasów przed Chrystusowych..

AnnaM
elina
elina pt., 2013-11-15 13:19

Do mnie na szczęście takie

Do mnie na szczęście takie sms-y nie dotarły :) .
Niedawno wspomniałam o siostrze w Kongo. Opowiada, że tam każdy w coś wierzy. Często pojawiają się "prorocy", którzy ciągną za sobą tłumy. Ludzie są tam tak biedni, że pragną lepszego życia i wierzą tym "prorokom" . Ze swojego okna widzi codziennie dużą grupę ludzi przyjmujących coś w rodzaju chrztu. Zanurzają się cali w rzece, a potem długo leżą plackiem na ziemi i co jakiś czas wznoszą ręce do góry. Nie wie kim są i do kogo się modlą, tam jest mnóstwo sekt. Rodzice wyrzucają swoje dzieci z domu, bo wierzą, że są czarownikami. I co mnie najbardziej zaskoczyło to, że rzucanie klątw, kłucie laleczek naprawdę działa.
W Polsce uczestniczyła w mszy, w czasie której były egzorcyzmy nad dziewczyną. Jest wielu ludzi opętanych. I mówiła mi, czego należy się wystrzegać : wywoływania duchów, wróżb, medytacji.

KajtekN
KajtekN pt., 2013-11-15 13:58

Ciekawe ilu ten komorkowy

Ciekawe ilu ten komorkowy egzorcysta znalazł chętnych do zdjęcia z nich klątwy:)
Egzorcyzmy dla mnie to takie czary mary z czasów "Starej Baśni".

obserwatorMM
obserwatorMM pt., 2013-11-15 14:09

Z klapkami na oczach, z

Z klapkami na oczach, z pustym mózgiem i telefonem komórkowym przy uchu równym krokiem marsz wstecz ku średniowieczu.

Klaudiusz.
irekkos
irekkos pt., 2013-11-15 14:29

Apage, Satanas!

He he, a ja dzisiaj czytam, że szatan opętał najsłynniejszego polskiego jezuitę egzorcystę i został za karę zamknięty w klasztorze. Diagnoza przełożonych brzmiała-"zainfekowany szatanem". Z oświadczenia władz kościelnych wynika, że szatański wirus wbił egzorcystę w pychę i przestał się on słuchać swojego szefostwa. Rzecznik kurii donosi, że w/w został dla własnego dobra odizolowany, bo śmiał nazywać szatana "aniołem światłości".

Irek.K
Manro
Manro pt., 2013-11-15 17:03

Trafił na wyjątkowo mądrego

@irekkos:

Trafił na wyjątkowo mądrego szatana:). Tak oświecić egzorcystę, no, no...Ciekawe, dlaczego nie zamykają naszych biskupów i arcybiskupów, którym pycha prawie rozrywa piersi i niesie na języki głupoty?  Ale ich to chyba zainfekował Lucyper, więc żaden podrzędny egzorcysta im nie podskoczy.

Manro

AiU
AiU ndz., 2013-11-17 11:34

Wszak Lucyfer to niosący

@Manro:

Wszak Lucyfer to niosący światło, więc pasuje jak ulał.

Botanik81
Botanik81 pt., 2013-11-15 16:02

Bywało, że pomroczność jasna

Bywało, że pomroczność jasna była okolicznością łagodzącą dla pijaka za kółkiem, czy to znaczy, że obecnie opętanie przez szatana będzie taką okolicznością dla morderców?
Masz rację Klaudiusz -wsteczny bieg w stronę średniowiecza!

Marcin, Anka i Junior
Twiggy33
Twiggy33 pt., 2013-11-15 16:18

dobrze ,ze ta klatwa spadla

dobrze ,ze ta klatwa spadla na wawe a nie nasz Kargulowy dom hahaha
Nikomu nie zycze zle bo czasem slowa maja wielka moc, jest to jak z lustrem jesli rozbije sie i posklejamy je nie bedzie ono juz takie samo .
Czasem grzesze jak kazdy czlowiek ,ale probuje swoje grzeszki naprawic ,uwazam ze dobro dane ze szczerego serca wraca do nas podwojnie i tak samo jest ze zlem.
Wierzymy w cos , jakas moc wieksza od nas ludzi , nadajemy imie Bog ,Allah , Budda czasem jest to Pieniadz ,Alkohol lub inne .

krystynab11
krystynab11 pt., 2013-11-15 16:42

Oj, podpadłaś mi...Żadna

@Twiggy33:

Oj, podpadłaś mi...Żadna klątwa nie powinna spadać na domy uczciwych ludzi, ani Pawlaków, ani Karguli!
Popatrz sama, czy mieszkańcy Warszawy zasłużyli sobie na taką "klątwę"?
http://wiadomosci.wp.tv/i,Swiadkowie-o-zamieszkach-w-Warszawie-Waszym-Zd...

KrystynaB
AiU
AiU ndz., 2013-11-17 11:44

A ja widzę, że w Warszawie

@krystynab11:

A ja widzę, że w Warszawie ludzie są dla siebie milsi w codziennym kontakcie niż w np. Łomży. Na prawdę. Mieszkam akurat przy tęczy, więc widzę ją spaloną codziennie, ale mimo to uważam, że ta Warszawa wcale nie jest aż taka zepsuta, jak to wszyscy sugerują. W końcu tęcza sama odrasta...

krystynab11
krystynab11 ndz., 2013-11-17 12:37

 Nie wszyscy! Akurat ja tak

@AiU:

 Nie wszyscy! Akurat ja tak nie sugeruję:) Wszędzie są ludzie i ludziska, tylko w niektórych miastach np. w Łomży, jest tych drugich więcej niż np.w Warszawie.
Może dlatego, że są bardziej rozgoryczeni, zniechęceni i zestresowani? Łomżyniacy nie potrafią się zjednoczyć nawet w najbardziej słusznej sprawie- patrz akcja Budowa Obwodnicy, wycinka drzew z dala od jezdni, akcja Obudźmy łomżyńską Starówkę itd itd...

KrystynaB
AnnaMaria
AnnaMaria ndz., 2013-11-17 19:03

Mam trochę odmienne zdanie o

@AiU:

Mam trochę odmienne zdanie o warszawiakach. Być może są mili w stosunku do samych siebie, ale nie do wszystkich przyjezdnych. Wyczuwa się w nich lekką nutę pogardy nie tylko do krakusów.

AnnaM
magisterUW
magisterUW pt., 2013-11-15 17:32

W trakcie lektury i

W trakcie lektury i komentowania artykułow na portalu moja żona otrzymała SMS-a o treści: Długi i rachunki spędzają ci sen z powiek? Tylko dziś za DARMO uzdrowię twoje finanse. Tylko 1 SMS. Zamiast płaczu wielkie SZCZĘŚCIE!  Wyślij  Tak na numer 73093.69.
Synkowie wybiegli ze swojego pokoju zdziwieni głośnym śmiechem rodziców i babci.

Magister
dziuńka
dziuńka pt., 2013-11-15 18:21

Też dostałam dobry SMS:

Też dostałam dobry SMS: Usiądź i proszę - oddychaj spokojnie! Zostałeś trafiony Zlotym SMS!
30000 zł jest w zasięgu Twej ręki! Odeślij ZLOTO na darmowy nr 80208  ZlotySMS.pl Gratuluje!

Nie skorzystam z okazji tej i kolejnego sms-a gdzie chcą mi dać 35000 zł i inny dobrodziej
wzywa do odbioru 100 000 zł. :)))

Dziuńka
AiU
AiU ndz., 2013-11-17 11:40

Tym smsem jestem trafiany

@dziuńka:

Tym smsem jestem trafiany średnio co 2 tygodnie... Ja to mam szczęście...

Manro
Manro sob., 2013-11-16 15:44

Krysia w poczcie podrzuciła

Krysia w poczcie podrzuciła mi dwa linki, tematycznie związane z tym artykułem. Uwierzcie mi - nie dałem rady doczytać do końca. I wydawałoby się, że pytania zadają i na te pytania odpowiadają wykształceni ludzie.
Jeśli w tym naszym kraju wszystko pójdzie w kierunku reprezentowanym przez te osoby, to na pewno nie będę za 10 lat szukał innej półki. Nie będzie się chciało dłużej żyć.

Manro

AnnaMaria
AnnaMaria sob., 2013-11-16 17:09

Ludzie wierzą w różne

Ludzie wierzą w różne dziwności. W szeptuchy, znachorów, jasnowidzów, wróżki, teraz nawet  w zapewnienia komórkowych naciągaczy. Naiwność ludzka jest bezgraniczna!

AnnaM
Twiggy33
Twiggy33 ndz., 2013-11-17 15:47

Ciagle oferuja wam pieniadze

Ciagle oferuja wam pieniadze i szczescie a wy nie chcecie skorzystac:) a potem narzekacie _ zartuje

ierzy.jerzy1313
ierzy.jerzy1313 ndz., 2013-11-17 20:23

Komentarze AIU i Anny

Komentarze AIU i Anny przypomniały mi autentyczną historię sprzed 4 lat. Małżeństwo, nasi kuzyni pojechali do Warszawy. Żona miała badania w szpitalu na Banacha i zatrzymali się na kilka godzin u siostry kuzyna. Ponieważ łomżyniacy słyną z tego, że z pustą ręką w gości nie jadą zabrali ze sobą wielką torbę wiktuałów. Wszystko było super do chwili, kiedy warszawiak szwagier odebrał telefon od kolegi z pracy. Z drugiego pokoju dobiegło jego tłumaczenie- niestety nie mogę, bo zwaliła nam się na kark rodzinka żony z wiochy. Rodowici łomżyniacy unieśli się honorem i jak na "wiochę" przystało poszli nocować do hotelu. Kuzyn w gorącej wodzie kąpany wywalił na odchodnym, żeby warszawiak nawet nie myślał  o przyjazdach urlopowych na wiochę i o wspólnym łowieniu ryb.

Ania i Jurek z dziećmi.
kolank0
kolank0 ndz., 2013-11-17 21:40

Najlepsze jest to, że w

@ierzy.jerzy1313:

Najlepsze jest to, że w Warszawie rodowitych Warszawiaków jak na lekarstwo. Większość to chłopi granatem od pługa oderwani, którym słoma z butów jeszcze w trzecim pokoleniu wychodzi...

Kolank0
irekkos
irekkos ndz., 2013-11-17 21:47

Takich szwagrów to iw każdym

@ierzy.jerzy1313:

Takich szwagrów to iw każdym mieście skolko ugodno. W Łomży też by się kilku znalazło. Im większe zero, tym bardziej każdego traktuje jak buraka i chama. He he widocznie tak piiipip swoje kompleksy leczy.

Irek.K
kolank0
kolank0 pon., 2013-11-18 08:53

parafrazując tekst ze Shreka

@irekkos:

Niektórzy swoje kompleksy noszą niczym odzież wierzchnią.

Kolank0